úterý 11. července 2017

Zahajovací koncert / Opening Concert


/scroll down for English/

V pondělí 10. července začaly na Západočeské univerzitě její dvě největší letní školy - Mezinárodní letní jazyková škola a ArtCamp. Nejen pro jejich účastníky proběhne v úterý 11. července před univerzitní knihovnou v areálu Bory zahajovací koncert pod širým nebem. Od 19 hodin zde vystoupí studentská folkrocková skupina RightNow a od 20:30 originální Together se svými rockovými baladami ozvláštněnými houslovým kvartetem.V případě velké nepřízně počasí se koncert uskuteční v prostorách knihovny.

RightNow je začínající studentská kapela, která zahájí seznamovací koncert letních škol. Čtyři kamarádi ze ZČU a ČVUT rádi hráli a zpívali s kytarou u ohně, spolu vystupovali na různých akcích s přejatými písněmi a už třetím rokem tvoří vlastní skladby. Jejich muzika nemá vyloženě vyhraněný žánr, snad by se dala zařadit nejvíce k folku a rocku. Nedávno vystupovali na Kapeláži a na Slavnostech břeclavského piva. 

Together je devítičlenná hudební skupina z Prahy a Plzně, ve které klasickou rockovou kapelu doplňuje houslový kvartet. Získává tak osobitý sound a vlastní tvorbou chce zaujmout nejen tuzemské posluchače, ale i posluchače ze zahraničí. První koncert kapela odehrála v září roku 2015, během krátké doby své existence stihli Together řadu koncertů převážně na plzeňské a pražské klubové scéně, dostali se ale už i na přední české festivaly. V rámci soutěže REC.stage čistých festivalů totiž získali v konkurenci 250 kapel 1. místo, a zahráli si tak na OAMF Přeštěnice a na Sázavafestu 2016. Vystoupili i v rámci festivalu Rock iN Roll v Nové Roli a podpořili sportovce v Olympijském parku Plzeň 2016. V současné době Together pracuje na natáčení debutového alba.

Two of its largest summer schools started at the University of West Bohemia on Monday 10 July - the International Summer Language School and the ArtCamp. An open-air opening concert will be held (not only) for their participants on Tuesday 11 July in front of the university library at the Bory campus. The concert starts at 7 p.m. with a student folk rock band RightNow, followed at 8.30 p.m. by the band Together which will play their rock ballads together with a violin quartet. In case of very bad weather the concert will take place inside the library building.
Žádné komentáře:

Okomentovat