neděle 23. července 2017

Druhý týden byl bohatý na novinky, takže jsme opět vyzpovídali lektory a jejich studenty.

Kurz ilustrace – příprava na přijímací zkoušky není sice novinkou v nabídce kurzů, ale letos poprvé vedla tento kurz Renáta Fučíková. Dvacetičlenná dámská skupina si pod jejím vedením vyzkoušela přijímací zkoušky nanečisto.

akad. mal. Renáta Fučíková
"Letos jsem byla úplně poprvé na ArtCampu, tak jsem trochu tápala, plavala jsem, byla jsem v hluboké vodě, ale snad jsme to všechny přeplavaly. Udělaly jsme přípravu, takovou generálku na talentové zkoušky se vším všudy, měřili jsme čas, děvčatům jsem ze začátku vůbec neradila. Mluvím o děvčatech, protože to byla čistokrevně dvacetičlenná dívčí skupina. Uprostřed kurzu, kdy se připravovaly, jsme vyhlásily odpočinek a zkusily udělat návrhy na peřiny a povlečení, a pak jsme se zase vrátily k těm klasickým úlohám. Vyzkoušely jsme komiks, černobílou kresbu do novin a časopisu a velkou výpravnou ilustraci. Myslím, že skoro všechna děvčata by měla šanci se na fakultu dostat, když proberou svoje domácí práce a ještě na sobě zapracují. Myslím, že to bylo dobré a mělo to smysl."

Klára Pavlovcová, účastnice kurzu
"Na kurzu se mi moc líbilo, myslím si, že nás paní Fučíková připravila opravdu dobře. Vyzkoušely jsme si zadání zkoušek a zároveň to stresové prostředí s omezeným časem. Na konci ArtCampového týdne nám paní Fučíková všem řekla, co se jí na tom líbilo, a co ne, a to mi přijde dobré. Chtěla bych se sem přihlásit buď na komiks a ilustraci pro děti nebo na mediální a didaktickou ilustraci, příští rok v lednu, tak snad to vyjde."Novinkou byl kurz nového cirkusu pod vedením Jiřiny Adamkové z plzeňského Žongléros ansámblu. Účastníci si vyzkoušeli všechno od žonglování přes hooping až po akrobacii. Na otázku, jaké jsou dojmy z kurzu, nám odpověděli všichni účastníci, poté, co sklidili bouřlivý potlesk za své závěrečné vystoupení

Jiřina: Tento tým byl skvělý, vůbec jsem nečekala, že se takhle pěkně sejdeme, že všichni budou tak nadšení. Každý do kurzu něco přinesl a ta invence pak dala dohromady nádherné představení. A já jsem moc šťastná, protože ten týden byl prostě skvělý.
Alena: Líbila se mi ta spontánní atmosféra, bylo to uvolněné, naučili jsme se nové věci a zároveň to bylo zábavné.
Šarlota: Bylo skvělé, že jsme se naučili od všeho něco - naučili jsme se základy, takže v tom můžeme pokračovat, když budeme chtít. A rozhodně jsme posunuli, alespoň já určitě, svoje fyzické možnosti.
Romana: Byla tu perfektní atmosféra, na kurzu jsem rozhodně omládla, byli tu skvělí lidé, skvělá vedoucí, a nikdy bych nevěřila, že dokážu žonglovat s pěti míčky najednou.
Bára: Přišlo mi dobré, že si každý zkusil něco jiného. Někdo už třeba měl zkušenosti a mohl to dál rozvinout a určitě bych to zkusila znovu, byla tu skvělá atmosféra.
Martin: Já nemám moc co říct, protože všechno už bylo řečeno. Byla to skvělá ochutnávka různých věcí, ke kterým bych se nedostal, protože bych byl líný si nakoupit vybavení, které bylo mimochodem výborné. Každý si sáhnul na něco nového a posunul se dál.Design módních doplňků vedla absolventka Sutnarky Alena Zendeková, a výsledky intenzivní týdenní práce předčily všechna očekávání.

MgA. Alena Zendeková
"Byl to první ročník tohoto kurzu, takže jsem byla zvědavá, co z toho vznikne. Většina lidí neuměla šít na stroji, ale přesto udělali kabelky, které se dají nosit, což je skvělé. Všichni byli moc kreativní a snažili se vymyslet nějaké finty. Máme tu například medúzu nebo kočku nebo kabelku, která se dá vyměňovat, má na sobě různé vzory. Bylo to skvělé a všichni jsme si to užili."


Alžběta Jílková, účastnice kurzu
"S Alenkou jsme tu během pěti dní vytvořili kabelky, a protože jsme nikdo neuměl moc šít, tak nám musela pomáhat úplně od začátku. V podstatě se s námi piplala a byla úžasná, neustále mezi námi běhala. Všichni jsme byli nadšení a výsledky předčily naše očekávání, protože jsme věděli, že si něco odneseme, ale nevěděli jsme, jaká bude realizace a kam se nám to povede dovést."


Žádné komentáře:

Okomentovat