pondělí 31. července 2017

Ani v posledním týdnu jsme nevynechali rozhovory s účastníky kurzů

Kurz arteterapie pod vedením hostujícího pedagoga, polského umělce Wieslawa Karolaka, není v nabídce ArtCampu novinkou - každoročně ho naplní zájemci o uvolnění a klidnou atmosféru, které prof. Karolak prostřednictvím rozmanitých praktických cvičení seznámí s metodami a principy arteterapie:

Klára Pašková, vyučuje angličtinu na Církevním gymnáziu v Plzni
"ArtCamp byl za mě úžasný. Přesně to, co jsem potřebovala a ještě mnohem více. Skvěle připravený lektor. Proces důležitější než výsledek. Smysluplné střídání činností a diskuze nad nimi. Velmi praktická arteterapie, což je přínosnější víc než jen suchá teorie. Osobnost Wieslawa Karolaka, jeho ženy a tvorba celé velmi různorodé skupiny studentů byla osvěžující zkušeností."


Také další z vybraných kurzů patří ke stálicím v nabídce, principy současného tance pod vedením Kateřiny Bednářové vás rozhýbou a protáhnou vám svaly, o kterých snad ani nevíte, že je máte. A nejen to...

Aneta Navrátilová a Eva Šindelářová, studentky FDULS
Aneta: "Bylo to naprosto skvělé. Naše lektorka byla kouzelná, donutila nás soustředit se samy na sebe a naučit se hýbat v prostoru a vnímat svoje tělo, ale i propojení s ostatními.
A i když mě všechno bolí, tak se po tom týdnu cítím báječně a šla bych znovu…"
Eva: "Kurz byl úžasný, lektorka se zaměřila i na to, abychom dokázaly pracovat v párech, abychom dokázaly reagovat na danou situaci a oprostily se od pohledů okolního světa a zaměřily se jen na nás, na sebe, na prostor a čas… bylo to prostě skvělé…"


Slovenská designérka Jana Potiron vede kurz designu interiéru a mění svým studentům pohled na svět. Po absolvování jejího kurzu se už nikdy nepodíváte na interiér tak, jako dřív.

Pavlína Stoklasová, produkční
"Z kurzu si odnáším trochu jiný pohled na svět interiéru, daleko víc si všímám drobností, detailů, vzorů, barev, dekorů a sladění. Kamkoli vejdu, tak mě to hned bije do očí. Naše lektorka s námi začala nejprve trochou teorie, a pak jsme postupovali přes jednotlivé složky v interiéru, ukazovali jsme si, jaké jsou možnosti a navrhovali si i svoje vlastní… Padala spousta otázek, které se týkaly zejména toho, s čím se potýkáme doma. Určitě si odnáším spoustu poznatků a otázek, nad kterými se budu dál zamýšlet… "


Žádné komentáře:

Okomentovat