středa 15. července 2015

Karen Irvine / workshop

/scroll down for English/


Tento týden proběhl dvoudenní fotografický workshop pod vedením Karen Irvine z USA. Karen je kurátorkou a spoluředitelkou Muzea současné fotografie na Columbia College Chicago, narodila se a vyrůstala v Chicagu. Studovala mezinárodní vztahy a francouzštinu, pracovala v Praze a zabývala se svým koníčkem - fotografií. Poté, co si byla jistá svou vášní pro fotografování, rozhodla se studovat fotografii v Praze - na FAMU. Po absolvování studia získala titul MgA., její další kariéra je spojena s kurátorskou činností v oblasti fotografie.

Její fotografický workshop pro ArtCamp byl zaměřen na současnou fotografii. Studenti se dozvěděli o současných trendech a procvičili si dovednosti důležité pro jejich profesní rozvoj, jako je prezentace portfolia, příprava výstav nebo sepsání tzv. artist statement.ArtCamp 2015 - Karen Irvine
Karen Irvine

Short two-day photography workshop took place this week under the tutelage of Karen Irvine from the USA.
Karen is curator and associate director of the Museum of Contemporary Photography at Columbia College Chicago, was born and raised in Chicago. She studied International Relations and French as an undergraduate, worked in Prague and did photography as a hobby. Once she realized her passion for photography Irvine decided to go to graduate school in Prague at the Film and TV School of the Academy of Performing Arts, or FAMU. She graduated with an MFA in Photography. Her professional carreer is connected to curating activities in the field of photography.

Her ArtCamp workshop focused on contemporary photography. The students learned about current trends in photography and practiced skills important for their professional development including portfolio presentation, exhibition and artist statement development.

Žádné komentáře:

Okomentovat