středa 29. července 2015

ArtComTec / Olga Kisseleva / Custom Made: art in public space

/for English scroll down/


Dnešní přednáška ze série ArtComTec představí umělkyni ruského původu, která žije a tvoří v USA a jmenuje se Olga Kisseleva. 

Podílela se na zakázkách prvních začínajících podniků v Sillicon Valley. Od roku 2000 vyučuje moderní umění na University Pantheon-Sorbonne v Paříži. Její práce se zabývá otázkami změn ve společnosti a chováním lidí, jakožto důsledku vědeckého a technologického pokroku. Ve své práci se snaží adaptovat veřejný prostor prostřednictvím vědeckých nástrojů, které se soustředí na náladu, hodnoty a fyzické vlastnosti účastníků. Vytváří tak svět, který je vyrobený podle přání zákazníka a zpochybňuje naše schopnosti žít spolu. 

Celý koncept "na zakázku" je známkou dnešního světa.

Přednáška začíná v 16.30 hod v lobby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a sledovat ji můžete i živě online na této adrese:

ArtComTec
Olga Kisseleva

Today's lecture from the ArtComTec series will introduce an artist of Russian origin based in the USA, she is also giving a lectures about contemporary art at the University Pantheon-Sorbonne in Paris. 

Her work questions changes in society and human behaviour as a result of scientific advancement and technological progress. In her work she adapts the public space with scientific devices that follow the humour, values and physical characteristics of its visitors. In so doing she constructs a customized world that questions our capacity to live together. 

The concept of custom made is symptomatic of the contemporary world.

The lecture starts at 4.30 p.m. in the lobby of the Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art and you can watch it live online here:

Žádné komentáře:

Okomentovat