pondělí 20. července 2015

ArtComTec / Derrick de Kerckhove / 1985 - 2015: Looking back to see how yesterday's artists prepared today's world

/for English scroll down/ Dnešní pondělní host, kterého přivítáme na přednášce z cyklu ArtComTec se jmenuje Derrick de Kerckhove. 

Derrick je emeritním profesorem na University of Toronto a v současné době též profesorem na plný úvazek na Faculty of Sociology of the University Federico II in Naples. Mezi jeho oblasti výzkumu patří technopsychologie, psychotechnologie, neuro-kulturní výzkum, umělecké a komunikační technologie a mediální teorie. 

Se zapojením příkladů z uměleckých instalací, které představují dopad digitálních médií na psychologii, společnost a kulturu, se Derrick ve své přednášce bude snažit nastínit některé hlavní problémy tohoto digitálního věku. 

Přednáška začíná v 16.30 hod. v lobby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a je možné ji sledovat i živě online na této adrese:


ArtComTec
Derrick de Kerckhove


We would like to introduce you the Monday's guest from the ArtComTec lecture series - Derrick de Kerckhove.

Derrick is an Emeritus Professor at the University of Toronto and currently a full professor at the Faculty of Sociology of the University Federico II in Naples. His fields of research include Technopsychology, Psychotechnology, Neuro-cultural research, Art and communication technologies and Urban Media Theory.

With examples from art installations that symbolized the effects of digital media on psychology, society and culture, Derrick will outline some of the principal conditions of the present digital era. 

The lecture starts at 4.30 p.m. in the lobby of the Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art and you can watch it also live online here: 

Žádné komentáře:

Okomentovat