středa 23. července 2014

Bude party! / We will have a party!

/scroll down for English/

ArtCamp letos slaví 10. výročí a to už je důvod pro pořádnou oslavu! 
Narozeniny slaví i další letní škola ZČU - Mezinárodní letní jazyková škola, které je letos 25 let. 
Budeme slavit společně :)

Zveme vás na narozeninovou party do Parkhotelu Plzeň, která se uskutečí ve čtvrtek 24. 7. od 20:30 hod. a je přístupná široké veřejnosti.

Na programu je promítání animací a krátkých filmů z dílny studentů FDU, vystoupení účastníků kurzu tělo-pohyb-tanec a velká fashion show, na které představíme výsledky třítýdenní práce studentek z Miami University v rámci ArtCampu i ukázky práce studentek našeho ateliéru Fashion design.

A jestli chcete dostat dárek, přineste také jeden a vyměňte ho od 21 do 23 hod. za jiný. 

Těšíme se na vás!

It is ArtCamp´s 10th anniversary this year and this is a good reason to celebrate!
There is one more summer school at the University of West Bohemia which celebrates its birthday - the International Summer Language School is 25 years old.
And we will celebrate together :)

So we would like to invite you all to a big birthday party at the Parkhotel Pilsen which takes place on Thursday 24 July from 8.20 p.m. and is open to the public.

You will see animations and short films created by the students of the Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art, performace of the participants of the Body-Movement-Dance course and a big fashion show which will present the results of a three-week intensive workshop for students of the Miami University as well as selected models created by our fashion design students. 

And if you want to get a present, just bring one and get one in return - from 9 till 11 p.m.

We look forward to celebrating our birthday with you!

Žádné komentáře:

Okomentovat